13 maja 2022

Zabytkowy dom, a obowiązki

Zabytek wpisany na listę zabytków pociąga za sobą szereg dodatkowych obowiązków dla właściciela, które polegają na ochronie i utrzymaniu zabytku i jego otoczenia w jak najlepszym stanie oraz na korzystaniu z niego w sposób zapewniający trwałe zachowanie jego wartości.

Wpis zabytku do rejestru jest ujawniany w księdze wieczystej danej nieruchomości na wniosek wojewódzkiego konserwatora zabytków na podstawie decyzji o wpisie zabytku do rejestru. Decyzja o wpisie zabytku do rejestru wydana na wniosek wojewódzkiego konserwatora zabytków jest podstawą wpisu do katastru nieruchomości.

Ujawnienie wpisu zabytków nieruchomych w księdze wieczystej danej nieruchomości, na wniosek administratora zabytku, stanowi podstawę do dokonania wpisu do rejestru, na podstawie decyzji o wpisie zabytku. Na wniosek wojewódzkiego konserwatora zabytków decyzja o wpisie zabytku nieruchomego do rejestru jest podstawą wpisu do katastru nieruchomości.

Od dnia rozpoczęcia procedury rejestracji zabytku do dnia wydania niniejszej decyzji zabrania się prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych i innych działań, które mogą prowadzić do naruszenia charakteru zabytku, którego dotyczy procedura Substancja lub zmiana wyglądu zabytku. Zakaz ten dotyczy również robót budowlanych objętych pozwoleniem na budowę lub zawiadomieniem, a także czynności określonych w innej decyzji, których wykonywanie jest dozwolone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

https://megatool.pl - blog motoryzacyjny to internetowa platforma, która dostarcza informacji, porad, recenzji i artykułów związanych z szeroko pojętą motoryzacją. Na takim blogu można znaleźć artykuły o nowych modelach samochodów, porady dotyczące napraw i konserwacji pojazdów, relacje z testów samochodowych oraz wiele innych treści związanych z motoryzacją. Blog motoryzacyjny jest miejscem, gdzie pasjonaci samochodów mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, inspiracjami i wiedzą z innymi miłośnikami motoryzacji. To doskonałe źródło informacji dla wszystkich, którzy interesują się tematyką samochodową i chcą być na bieżąco z nowościami w branży.

keyweb.pl - strony internetowe Rzeszów - Oferujemy profesjonalne tworzenie stron internetowych w Rzeszowie. Nasze usługi obejmują projektowanie responsywnych stron, optymalizację SEO, integrację z mediowymi społecznościowymi i wiele więcej. Działamy z pasją i kreatywnością, dostosowując się do indywidualnych potrzeb klienta. Stworzymy dla Ciebie funkcjonalną, estetyczną i użytkową stronę, która w pełni odda charakter Twojej firmy. Skontaktuj się z nami już dziś i rozpocznij swoją obecność w sieci!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram